CK Bohema Reisen - new

Směnárna

1 EUR NÁKUP 25,50 CZK
1 EUR EINKAUF 25,50CZK
1 EUR WE BUY 25,50 CZK
   
1 EUR PRODEJ 26,30 CZK
1 EUR VERKAUF 26,30 CZK
1 EUR WE SELL 26,30 CZK

Počasí

GO Parking

Parkování letiště Praha
ID: 965009

Krakow, Wieliczka a památky Polska

Termín: 02.09. (Čt) - 05.09. (Ne) 2021

Délka pobytu: 4 dny, 3 noci

Doprava: Autobus

Strava: Snídaně

Cena: 6 140 Kč

Krakow, Wieliczka a památky Polska

Putování za papežem Janem Pavlem II.
Skvostné památky UNESCO.
TIP: Krakow a Wieliczku doplníme o neobjevená místa jihovýchodu Polska.

Znáte příběh jednoho z nejvýznamnějších Poláků historie – papeže Jana Pavla II? My se podíváme do jeho rodného města a uvidíme, odkud vedla jeho cesta až do Apoštolského paláce ve Vatikánu. Vyrazte na poznávací zájezd do Malopolska, které je nejmalebnější a nejrozmanitější oblastí v srdci střední Evropy. Uvidíte místa, která jsou nádherná a i přes to mezi Čechy nepříliš často navštěvována. Navštívíme atraktivní místa, jako jsou Wadowice, Kalwaria Zebrzydowska, Krakow s Wieliczkou a Šlak Orlích hnízd. Krakovský hrad Wawel je duchovním a historickým jádrem celého národa. I romantický Ojcowský národní park a Jasná Góra v Czestochowe jsou častým cílem návštěvníků z celého světa.

Program
:

1. DEN


Odjezd v ranních hodinách, přesun do Polska. WADOWICE – rodiště papeže Jana Pavla II., prohlídka muzea. KALWARIA ZEBRZYDOWSKA – jedno z nejvýznamnějších poutních míst v Polsku. Památka kulturního dědictví UNESCO. Vycházka po křížové cestě. WIELICZKA – historické centrum dobývání polské soli. Exkurze do solného dolu, který je jedním z nejstarších činných v Evropě. Důl je zapsán na Seznamu kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Možnost prohlídky i podzemního muzea, sochy vytesané z kamenné soli, podzemní jezírko.2. DENKRAKOW – druhé největší turistické centrum v Polsku. Městské historické jádro je zapsáno na Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. WAWEL – královský zámek. Možnost prohlídky reprezentačních komnat s průvodcem. Za prohlídku stojí katedrála sv. Stanislava včetně výstupu na věž. Zikmundova kaple je považována za vrcholné renesanční dílo v rámci celého Polska. Je také nazývána perlou renesance na sever od Alp.  V kryptě je pochován i polský prezident Kaczynski s manželkou. RYNEK GLÓWNY – největší středověké náměstí ve střední Evropě. Tržnice Sukiennice, radniční věž. OJCOWSKÝ NÁRODNÍ PARK – vycházka malebnou oblastí s vápencovými skalami různých tvarů. Nejslavnější skálou je Herkulův kyj. OJCÓW – zřícenina středověkého hradu.3. DENŠLAKEM ORLÍCH HNÍZD – putování zajímavou krajinou mezi Krakovem a Čenstochovou. Uvidíte spoustu přírodních i historických památek. OGRODZIENIEC – jeden z nejmalebnějších a nejrozsáhlejších hradů na trase Orlích hnízd. MIRÓW – zřícenina hradu na skalním hřebeni. BOBOLICE – vycházka na nově opravený královský hrad. OLSZTYN – poslední „orlí hnízdo“, vycházka na rozsáhlou zříceninu hradu. CZESTOCHOWA – možnost účasti na večerní mši na Jasné Góře.4. DENCZESTOCHOWA – jedno z nejvýznamnějších poutních míst v Evropě. JASNÁ GÓRA – klášter a gotický kostel, zázračný obraz Černé Madony. Papežský sál s cyklem nástěnných textilií ze života sv. Otce Jana Pavla II. Na hradbách je křížová cesta, muzea zdarma. OTMUCHÓV a PACZKÓW – krátké zastávky v historických městech. V odpoledních hodinách odjezd, návrat do 20.00 hodin.
Cena zahrnuje
přeprava
Cena nezahrnuje
vstupné do jednotlivých objektů dle programu
02.09. (Čt) - 05.09. (Ne) 2021 - 4 dny, 3 nociStravováníDopravaSlevaCenaCeník
Cena za osobu
Snídaně
Autobus
-6 140 Kč
Vybrat termín
Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve smlouvě o zájezdu /potvrzení o zájezdu.
Informace o zájezdu
ZeměPolsko
MístoMalopolsko
HotelKrakow, Wieliczka a památky Polska
Cena za osobu
Termín02.09.2021 - 05.09.2021
DopravaAutobus
Odletové/odjezdové místo 
StravováníSnídaně
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Pořádající CK: Hoška Tour IČO: 43518621
Vytvářím objednávku...