CK Bohema Reisen - new

Směnárna

1 EUR NÁKUP 25,50 CZK
1 EUR EINKAUF 25,50CZK
1 EUR WE BUY 25,50 CZK
   
1 EUR PRODEJ 26,30 CZK
1 EUR VERKAUF 26,30 CZK
1 EUR WE SELL 26,30 CZK

Počasí

GO Parking

Parkování letiště Praha
ID: 781469

MAROKO - ZEMĚ HOR A BAREV

Termín: 22.04. (Čt) - 06.05. (Čt) 2021

Délka pobytu: 15 dní, 14 nocí

Doprava: Letecky / Praha (00:00)

Strava: Snídaně

Cena: 37 990 Kč

Popis
Maroko – „studená země s horkým sluncem“. Žhavá Sahara i drsné velehory. Putování pod čtyřtisícovkami Vysokého Atlasu, berberských Alp, s možností výstupu na nejvyšší vrchol severní Afriky. Impozantní kaňony, cedrové háje s opicemi, filmové scenérie opevněných horských vesnic, obří duny i palmérie v oázách. Historická královská města s nádechem bájného Orientu, antické památky i nekonečné pláže Atlantiku.
Program

1-2. den
Odlet do největšího města Maroka. Moderní Casablanca: Hassan II. - jedna z největších mešit světa. Hlavní město Rabat (UNESCO): královské mauzoleum Muhammada V., věž Hassan, středověká královská nekropole Chellah, nádherná kasba Oudaia aj.
3-4. den
Marocká Mekka - posvátný Moulay Idriss. Ruiny antického Volubilis se slavnými mozaikami (UNESCO). Královský Meknés (UNESCO) - město vyhlášené svými branami: mauzoleum sultána Moulay Ismaila, Place Hedime, medina a řemeslnické dílny. Starý královský Fés (UNESCO) - esence pravého Maroka „v kostce“: živá medina z 9. stol., spleť úzkých uliček, barvírny kůží, madrasy a mešity.
5-6. den
Vzhůru do hor Středního Atlasu, cedrové háje obklopené tlupami opic (makak berberský). Přes Tunel legionářů na okraj Sahary, údolím řeky Ziz k obřím písečným dunám Erg Chebbi. Návštěva kočovných Berberů, naleziště fosílií, pozorování západu a východu slunce na dunách, možnost projížďky na velbloudech (cca 20 EUR).
7-8. den
Oáza Rissani: hrobka Alího Šarífa, kasba, dílna na zpracování fosílií. Odjezd do Vysokého Atlasu. Monumentální soutěska řeky Todra. Pěší výlet po okolí horského městečka Tamtetoucht s příjemným klimatem. Výjezd do sedla (2700 m) s výhledem na okolní třítisícové vrcholy.
9-10. den
Pohádkové scenérie Údolí tisíce kaseb (hliněných pevností). Romantická oáza Skoura, „Marocký Hollywood“ Warzazát (Ouarzazate). Nejkrásnější ksar (opevněná vesnice) Ait Benhaddou. Cesta Vysokým Atlasem přes průsmyk Tizi-n-Tichka (2260 m) na úpatí Toubkalu.
11-12. den
Pěší výstup z horského Imlilu (1700 m) na vysokohorskou chatu Neltner (3200 m). Možnost výstupu na nejvyšší horu severní poloviny Afriky - Jebel Toubkal (4167 m). Alternativně pobyt v Imlilu a individuální výlety s lehkou turistikou v malebném okolí (či náročnější 2-denní okruh tújovými lesy do údolí Azzadene, vodopády).
13-15. den
Bájný Marrákeš: mešita Koutoubia se 70 m vysokým minaretem, palác Al Bahia, Majorellova zahrada, madrasa Ben Júsuf, medína, súky, náměstí Djemaa el-Fna se zaklínači hadů, kejklíři, saharskými nomády, lidovými vypravěči, pouličními zubaři a dalšími pitoreskními figurkami. Přejezd na letiště a odlet domů.
Ubytování
13x turistické hotely - 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím, 1x horská chata Neltner (nebo noc v Imlilu, popř. na chatě v údolí Azzadene). 1-lůžkový pokoj za příplatek 6800Kč (13x).
Stravování
V ceně je 14x snídaně, 1x večeře v dunách.
Doprava
Letecká do Maroka včetně tax a poplatků, po trase pronajatým minibusem, terénní auta do pouště.
22.04. (Čt) - 06.05. (Čt) 2021 - 15 dní, 14 nocíStravováníDopravaSlevaCenaCeník
Dospělá osoba
Snídaně
Letecky/Praha
-37 990 Kč
Vybrat termín
Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve smlouvě o zájezdu /potvrzení o zájezdu.
Informace o zájezdu
ZeměMaroko
MístoMaroko
HotelMAROKO - ZEMĚ HOR A BAREV
Dospělá osoba
Termín22.04.2021 - 06.05.2021
DopravaLetecky
Odletové/odjezdové místoPraha
StravováníSnídaně
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Pořádající CK: NOMÁD, s.r.o. IČO: 49970844
Vytvářím objednávku...